علت سرد و گرم شدن آب پکیج

در این نوشته قرار است به بررسی عواملی که باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود بپردازیم ، این ایراد یکی از اشکالات معمول در پکیج های دیواری می باشد ، تصور کنید که شما در حمام هستید و آب سرد و گرم شود احساس خوشایندی نخواهد داشت !

فشار آب ورودی

یکی از علت سرد گرم آب پکیج فشار آب ورودی به پکیج است.
در صورتی که آب ورودی به پکیج نوسان داشته باشد میتواند باعث سرد و گرم شدن آب خروجی شود.
همچنین یکی دیگر از علتهای سرد گرم شدن آب پکیج خرابی پمپ ورودی است که همین امر باعث نوسان آب ورودی به پکیج می‌شود.
پس قبل از تعمیر بهتر است نوسان فشار آب ورودی را بررسی کنید و در صورتی که نوسان داشت بدانید که پمپ آب ساختمان خراب است و باید تعویض و یا تعمیر شود.

· سنسور آب گرم مصرفی

از دیگر علل سرد گرم شدن آب پکیج سنسور آب گرم مصرفی است.
سنسور آب گرم مصرفی یکی از قطعات مهم در پکیج است که وظیفه اندازه گیری دمای آب گرم خروجی را دارد ،
در صورت خراب شدن این قطعه ، ممکن است آب سرد و گرم شود و برای حل این مشکل سنسور آب گرم مصرفی باید تعویض شود.

· جرم و یارسوب گرفتن مبدل

علت سرد گرم آب پکیج در برخی از موارد جرم گرفتن یا رسوب گرفتن مبدل پکیج می‌باشد.
در پکیج‌ های دو مبدل، معمولا با توجه به میزان سختی آب ، هر چند وقت یک بار مبدل ثانویه پکیج رسوب می‌گیرد که باید رسوب زدایی شود.
و یا مبدل اولیه پکیج جرم گرفته که باید آن هم رسوب زدایی و جرم زدایی شود.
راه حل رفع این مشکل این گونه است که باید با استفاده از اسید های مخصوص رسوب زدایی تمیز شود که معمولا دو سالی یک بار این کار باید انجام  شود تا از خرابی های احتمالی جلوگیری شود .

· فلومتر آب

یکی دیگر از علت های  سرد گرم شدن آب در پکیج های دیواری خرابی فلومتر می‌باشد. در دستگاه‌هایی که فلومتر درون آن‌ها وجود دارد در صورت خراب شدن فلومتر،
دبی (مقدار آب جا به جا شده در یک مکان و مدت زمان معلوم) به صورت اشتباه به برد دستگاه اعلام می‌شود و همین امر باعث سرد و گرم شدن آب خروجی پکیج خواهد شد.

· شعله بلند پکیج

از دیگر علت سرد گرم آب پکیج شعله بلند پکیج می‌باشد.
در برخی موارد شعله بلند پکیج باعث خواهد شد که آب پکیج سرد و گرم شود چرا که زمانی که شعله زیاد است آب سریع گرم می‌شود و زمانی که آب به دمای مورد نظر می‌رسد پکیج خاموش می‌شود و پس از مدتی آب پکیج سرد خواهد شد. در صورتی که با مشکل شعله بلند یا زیاد مواجه شدید باید ابتدا مقدار جریان گاز را بررسی کنید و یا شعله را تنظیم کنید.

· فشار کم آب

یکی دیگر از علت های  سرد گرم آب پکیج دیواری ،  کم بودن فشار آب است.
زمانی که فشار آب کم است آب که وارد پکیج شده داغ می‌شود و به دمای مورد نظر خواهد رسید در این صورت است که شعله بصورت اتوماتیک توسط برد دستگاه خاموش می‌شود و زمانی که آب سرد می‌شود دوباره روشن می‌شود و همین روند مدام ادامه پیدا می‌کند. در این صورت باید فشار آب را با استفاده از پمپ تنظیم کنیم تا آب پکیج مدام سرد و گرم نشود.

· فلو سوئیچ ورودی

در برخی موارد علت سرد گرم آب پکیج دیواری  خرابی فلو سوئیچ یا فلومتر است. در این صورت زمانی که آب گرم را به تنهایی باز می‌کنید متوجه خواهید شد که
آب گرم است و در صورتی که آب سرد را برای ترکیب کردن با آن باز می‌کنید متوجه می‌شوید که آب به صورت کلی سرد می‌شود.
در این شرایط باید بدانید که علت سرد گرم شدن آب پکیج خرابی فلو سوئیچ و فلومتر پکیج  است که باید تعویض شود.

· خرابی سنسور پرشر آب

خرابی پرشر از دیگر علت سرد گرم آب پکیج می‌باشد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.
پرشر در پکیج های دیواری وظیفه کنترل آب در سیستم پکیج را دارد که ممکن است خراب و یا قطع و وصل شود که باعث سرد و گرم شدن آب پکیج خواهد شد.
البته بهتر است بدانید یکی از علتهای سرد گرم شدن آب پکیج، نادر است که به ندرت اتفاق می‌افتد که در صورت مواجه با آن باید تعویض شود.

· سنسور شوفاژ

یکی دیگر از علت های سرد گرم شدن آب پکیج دیواری ، خرابی سنسور شوفاژ می‌باشد.
ممکن است با خود بگوید که شوفاژ چه ربطی به آب مصرفی پکیج دارد ولی باید بدانید که هر مشکل کوچکی در شوفاژ باعث بروز اختلال در پکیج خواهد شد.
پس از اینکه همه مراحل را بررسی کردید و علت سرد گرم آب پکیج  شما آن‌ها نبودند می‌توانید سنسور شوفاژ را چک کنید که در صورت خرابی آن باید سنسور مربوطه  را عوض کنید.

هنوز هم با مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج روبرو هستید ؟ دکمه ثبت درخواست تعمیر را بزنید تا ما در سریعترین زمان ممکن برای تعمیر پکیج شوفاژ دیواری شما اقدام کنیم .

 

 

تعمیر پکیج
5/5