رفع اتصالی برق

مشکل اتصال برق در ساختمانهای مسکونی و تجاری

به وجود آمدن اتصال برق یکی از مشکلات معمول در مدار برق منازل و مراکز تجاری مانند مغازه ها می باشد. تعداد زیادی از ساختمانهای مسکونی یا تجاری و اداری در اثر همین مشکل اتصالی سیم برق  دچار آتش سوزی و حریق شده اند ، علت این اتقاق می تواند موارد گوناگونی باشد که در صورت وقوع آن باید برای رفع اتصالی برق اقدام کرد .

بدون شک یافتن سریع و دقیق مشکل در چنین مواقعی بسیار ضروری است زیرا با گذشت زمان و یا اشتباه در تشخیص مشکل ممکن است عواقب جبران ناپذیری گریبان گیر ساکنین بنای مورد بحث شود ، این مهم به تجربه و تخصص برقکار بستگی دارد و دانش در این مورد حرف اول را میزند . پس همواره برای مرتفع کردن مشکل اتصالی برق از فردی ماهر و متخصص بهره بگیرید تا مشکل شما در کمترین زمان ممکن رفع شود .

یکی از موارد هشدار دهنده  که باید نسبت به وقوع آن حساس باشیم ، پریدن و یا قطع شن فیوز است. معمولا فیوز در اثر عبور جریان بیش از حد  برق را قطع می کند تا از آسیب دیدن بیشتر مدار جلوگیری شود . همچنین مشکل میتواند در سیم کشی داخلی ساختمان باشد یا یکی از دستگاههای متصل به مدار باعث اتصالی در مدار شده باشد در برخی از موارد نیز مشکل میتواند از فیوز باشد. بدلیل اینکه فیوزها همیشه در مدار هستند و همیشه جریان در حال عبور از آنها است ، این قطعات استهلاک بالایی هم دارند و بمرور زمان معیوب میشوند .

در مدار الکتریکی بعضی از ساختمانها از فیوزهای با کیفیت مناسب استفاده نشده است. این فیوزها قادر نیستند جریان برق در حال عبور از مدار را تحمل کرده و در نتیجه باعث  قطعی برق می شوند.

به بیان ساده تر باید بگوییم که اتصالی یعنی عبور جریان بسیار زیاد از مدار ، حال این جریان میتواند در اثر متصل شدن سیم های داخل دیوار یه همدیگر به وجود آمده باشد و یا در اثر خرابی یکی از دستگاه های متصل به مدار.

عوامل موثر بر اتصالی در مدار برق ساختمان عبارتند از:

  • سوختن سیمها در اثر عبور جریان زیاد
  • اشکال در سیستم وسایل برقی
  • سیم های کهنه و پوسیده
  • انتخاب نادرست تجهیزات سیم کشی
رفع اتصالی برق

پارسی سرویس با بهره گیری از تخصص برقکاران ماهر خدمات برق ساختمان از جمله رفع اتصالی را به شما همشهریان عزیز تهرانی ارائه میدهد .

جهت دریافت مشاوره رایگان و درخواست خدمات برق ساختمان با این شماره تماس حاصل کنید :

09100629850

مهندس رضاخانی