سرویس و تعمیر پکیج را به پارسی سرویس

تعمیرات  پکیج زمانی ضروری و مورد نیاز می‌شود که با مواردی مانند روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب خروجی یا گرم و سرد شدن آن ، خاموش شدن پکیج، کدهای خطای مکرر پکیج (error) و … روبه‌رو شوید. در تعمیر پکیج، انتخاب یک تعمیرکار پکیج حرفه‌ای و متخصص بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که انواع مختلفی از پکیج دیواری و زمینی از برندهای مختلف وجود دارد که  با هم متفاوت هستند و هر کدام سیستم مختص به خود را دارند ، اگرچه قطعات حساسی مانند پمپ آب و سنسور حرارتی و برد در همه آن‌ها وجود دارد ولی در برخی از انها سیستم کار متفاوت است . برای مشتریان در کنار دانش و مهارت سرویسکار و تعمیرکار،  هزینه تعمیر پکیج مناسب و منصفانه برای تعمیرات پکیج هم در انتخاب متخصص مهم است.

در بسیاری از اوقات، آنچه نیاز داریم خدمات سرویس پکیج (سرویس کامل سالیانه و یا سرویس دوره‌ای) است و در واقع ایراد جدی و خرابی در قطعات پکیج بوجود نیامده است. از جمله تفاوت‌های اصلی میان تعمیر و سرویس پکیج، عدم کارکرد صحیح دستگاه در زمان نیاز به تعمیر است. مثلا در صورتی که پکیج شما روشن نشود، احتمالا جرقه زن خراب شده و نیاز به تعمیر است؛ اما سرویس پکیج در زمان بروز مشکلی در پکیج انجام نمی‌شود بلکه برای حفظ سلامت دستگاه، به صورت سالانه یا هر ۶ ماه یک مرتبه، پکیج توسط سرویسکار بررسی می‌شود.

توجه داشته باشید که بطور معمول هزینه سرویس پکیج بسیار کمتر از قیمت تعمیر پکیج و یا تعویض قطعات پکیج است. بنابراین علاوه بر کمک به عملکرد بهتر دستگاه، انجام سرویس کامل پکیج (اسیدشویی، هواگیری و تنظیمات) در کاهش هزینه های شما هم بسیار موثر است و بهتر است که بصورت منظم انجام شود تا از خرابی دستگاه شما پیشگیری شود .

پکیج چیست؟

پکیج یکی از سیستم‌های گرمایشی محبوب برای گرم کردن آب و گرمایش منزل در ایران و در کل جهان است، که کم‌کم درحال تصاحب کامل جایگاه آبگرمکن‌ها و موتورخانه هاست. پکیج با نصب رادیاتور شوفاژ به تعداد متناسب با متراژ محیط و نصب حوله خشک کن، علاوه بر تأمین آب گرم جهت شستشو، گرمای مطلوب و دلنشینی به فضای اتاق‌ها و حمام می‌بخشد.

پکیج‌های دیواری چندین مزیت مهم دارند که محبوبیت آنها را در برابر سایر سیستم‌های گرمایشی مانند آبگرمکن، موتورخانه مرکزی ، بخاری، چیلر و … به شدت افزایش داده است. برای نمونه:

 • هزینه نگهداری و حتی تعمیرپکیج در مقایسه با سیستم موتورخانه مرکزی بسیار کمتر است؛ مخصوصا برای خانه‌هایی که متراژشان از ۱۵۰ متر مربع کمتر باشد.
 • پکیج نسبت به سیستم  موتورخانه مرکزی و همچنین آبگرمکن (نسبت به مزایایی که دارد) قیمت بسیار مناسب‌تری دارد.
 • هزینه نگهداری و سرویس پکیج نیز در برابر موتورخانه اقتصادی‌تر و مطلوب‌تر است.
 • مصرف سوخت پکیج (گاز یا برق) کمتر و متعادل‌تر است و راندمان آن هم بالاتر از موتورخانه است
 • پکیج‌ها در مقایسه با بخاری گازی ها و آبگرمکن ها  ایمن‌تر نیز هستند.

معرفی انواع پکیج

پکیج‌های شوفاژ دیواری با کمترین صدا و مصرف برق، آب لازم برای رادیاتورها ، شوفاژها، شستشو و حمام را گرم می‌کنند. به این دلیل نباید از محبوبیت این سیستم گرمایشی در جهان  تعجب کنیم. راندمان بالاتر  و نیاز به فضای کم نیز مزید بر علت شدند تا موتورخانه‌ها به مرور زمان جای خود را به پکیج‌های دیواری بدهند. اما مانند هر دستگاه دیگری، پکیج‌ها هم دچار مشکلاتی می‌شود و به تعمیرات پکیج و یا سرویس پکیج نیاز پیدا می‌کنند.

چنانچه در هر مکان و در هر زمان به خدمات سرویس و تعمیر پکیج احتیاج پیدا کردید، می‌توانید روی «پارسی سرویس » حساب کنید. پکیج‌های دیواری را می‌توان از چند جهت دسته‌بندی کرد. در ادامه سه دسته‌بندی رایج انواع پکیج را بررسی می‌کنیم:

 • از منظر فضای موردنیاز برای نصب: پکیج دیواری، پکیج زمینی، و پکیج ایستاده (معادل پکیج زمینی)؛
 • از منظر سوخت مصرفی پکیج: پکیج گازسوز، پکیج برقی، پکیج دوگانه سوز، و پکیج گازوئیلی؛
 • از منظر ساختار پکیج: پکیج تک مبدل بدون فن، پکیج تک مبدل با فن (فن دار)، پکیج دو مبدل بدون فن، و پکیج دو مبدل با فن.

پکیج دیواری

پکیج شوفاژ دیواری برای محیط‌های جمع‌وجور مانند آپارتمان‌ها و خانه های امروزی (حتی دوخوابه‌ها) و شرکت‌ها بسیار مناسب تر میباشد . مزیت و برتری اصلی پکیج دیواری اشغال فضای کمتر است. شما می‌توانید پکیج دیواری را در بالکن، تراس و یا حتی در یک کابینت کوچک در آشپزخانه نصب کنید.

پکیج دیواری چهار مدل دارد:

 • پکیج تک مبدل: برای گرم کردن سیستم آب مصرفی (آب لوله‌های گرم آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی) و سیستم  گرمایش رادیاتورها (که گرمایش محیط را انجام می‌دهد) از یک مبدل استفاده می‌کند.
 • پکیج دو مبدل: گرم نمودن آب مصرفی خانه و گرمایش  رادیاتورها با استفاده از دو مبدل جداگانه انجام می‌شود.
 • پکیج چگالشی: این مدل پکیج در مصرف انرژی بسیار بهینه می باشد و بخشی از انرژی مصرفی برای گرم شدن آب را برای گرم کردن آب سرد ورودی به پکیج مورد استفاده قرار می‌دهد.
 • پکیج مخزن‌دار: در این مدل یک مخزن با حجم متوسط ۵۰ لیتر وجود دارد که باعث می‌شود نوسان کمتری در دمای آب خروجی پیش بیاید و همواره مقداری آب گرم در پکیج وجود داشته باشد .

جهت تعمیر پکیج دیواری و یا پکیج زمینی  خود میتوانید از طریق دکمه ثبت درخواست تعمیر در انتهای این صفحه فرم مربوطه را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت برای تعمیر دستگاه شما اقدام کنند .

پکیج زمینی

در شرایطی که مساحت آپارتمان ، خانه یا ویلای شما بیش از ۱۵۰ متر مربع است و مایل به استفاده از پکیج هستید، پکیج زمینی گزینه مناسبی می باشد . مزیت این پکیج نسبت به نوع دیواری، ظرفیت بیشتری است که برای گرم کردن آب دارد، به خصوص برای ویلاها و یا آپارتمان‌های بزرگ. 

پکیج زمینی دارای مخزن داخلی است که نوسان دمایی را کمتر می‌کند، و در برخی مدل‌ها دارای مشعل جداگانه برای تامین آب گرم مصرفی می باشد .

 

ایرادات معمول در پکیج دیواری :

پکیج خاموش می شود
فشار پکیج کاهش یا افزایش می یابد
پکیج دیواری نشتی دارد
پکیج صدا می دهد
پکیج بوی گاز، بوی دود یا بوی سوختگی می دهد
آب پکیج سرد و گرم می شود
آب پکیج گرم نمی شود
پکیج فقط آب یا شوفاژها را گرم می کند و نه هر دو را
پکیج آب را خیلی داغ می کند
دکمه های پکیج کار نمی کند
فن پکیج روشن می ماند
 هم اینک میتوانید با تکمیل فرم تعمیر با استفاده از دکمه ثبت درخواست تعمیر در انتهای این صفحه ، برای تعمیر پکیج خود اقدام کنید ،
کارشناسان ما بزودی برای هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت.
 
 
همچنین بخوانید : کد های خطای پکیج