تعمیر کولر آبی

تعمیر و سرویس کولر آبی

با گرم شدن هوا در فصل بهار ، و مخصوصا اواخر بهار ، و با توجه به روند گرم شدن هوا ، سرویس کولر آبی به خدمتی پر تقاضا تبدیل میشود ،

ما در پارسی سرویس مفتخریم که خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی را به شما عزیزان ارائه دهیم

خدمات ما شامل :

  • عوض نمودن پوشال کولر آبی
  • نصب نمودن کولر آبی جدید
  • عوض نمودن پمپ در کولر آبی
  • عوض نمودن تسمه در کولر آبی
  • عوض نمودن و تعمیرات موتور در کولر آبی

خرابی های معمول کولرهای آبی

1) روشن نشدن کولر آبی

در صورتی که با زدن کلید دستگاه کولر روشن نشد، این احتمال وجود دارد که در جعبه کلید کولر مشکلی باشد و یا موتور کولر سوخته باشد. در صورت مشکل در جعبه کلید باید با کمک متخصص اتصالات آن چک گردد و در صورت وجود مشکل در موتور باید آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

2) خنک نکردن

از مشکلات معمول کولرهای آبی میتوان به خنک نکردن کافی اشاره کرد. این مشکل به دلایلی مانند فرسوده شدن پوشال ها، کار نکردن پمپ آب کولر، تنظیم نبودن طبلک، وارد نشدن آب کافی به کولر و یا پایین بودن سطح آب به دلیل سوراخ شدن شلنگ و یا کفی در کولر می باشد.

3) سر و صدای زیاد در زمان کار کردن

در زمان وجود صدای اضافه در کولر باید تسمه کولر و یا اتصالات بلبرینگ ها و محورهای کولر آبی بررسی گردد. شاید شل بودن تسمه و یا فرسوده شدن آن علت این مشکل باشد و باید تسمه به کمک متخصص در جای خود محکم گردد و یا تعویض گردد. در صورت مشکل داشتن بلبرینگ ها و اتصالات نیاز به تعویض آن ها می باشد که به صلاح تعمیرکار انجام می گردد.

4) برقدار بودن بدنه کولر

از بدترین مشکلاتی که ممکن است برای کولرهای آبی پیش بیاید وجود برق در بدنه کولر می باشد که می تواند صدمات جبران ناپذیری و حتی مرگ را برای افراد ایجاد نماید. دلیل وجود برق در بدنه می تواند به دلیل اتصال داشتن سیم های رابط با بدنه و یا اتصال نداشتن سیم زمین به کولر آبی باشد که حتماً باید توسط تعمیرکار بررسی گردد.

تعمیرات کولر های صنعتی

ما در پارسی سرویس همچنین خدمات تعمیر کولر های صنعتی تک فاز و سه فاز را هم ارائه میدهیم ، جهت درخواست تعمیر کولر صنعتی ، از طریق دکمه ثبت درخواست تعمیر اقدام کنید .

تعمیر کولر آبی

دینام در کولر آبی

در کولرهای آبی وظیفه دینام کولر آبی گردش توربین است. در زمان سرویس کردن کولر آبی باید از سلامت و تمیزی پمپ و دینام مطمئن بود و یاتاقانها و پمپ و دینام را روغن کاری نمود.

 پمپ در آب کولر

وظیفه پمپ آب در کولرهای آبی رساندن آب به پوشالها و بخش های داخلی می باشد که آن را مرطوب نماید و باعث خنک کردن هوا در کولر شود. نقش پمپ آب کولر آبی بسیار مهم است و باید به آن توجه شود.

 پروانه در کولر آبی

پروانه کولر آبی یک توربین می باشد که با چرخیدن آن باد خنک به منزل شما وارد شده و جای آن در بخش مخزن حلزونی در مرکز کولر می باشد. حتماً این بخش را درست تنظیم کنید زیرا مشکل در آن باعث لرزش و ایجاد صدا در کولر شده و قدرت موتور را کم می کند.

 تسمه در کولر آبی

تسمه کولر آبی قطعه ای می باشد که می تواند انرژی حرکتی را به پروانه کولر انتقال دهد و باعث چرخیدن آن شود . در سرویس کردن کولرآبی خود باید از سالم بودن تسمه مطمئن شوید زیرا به سرعت می پوسد.

 جعبه تقسیم برق در کولر آبی

جعبه تقسیم برق در یک کولر آبی انرژی برق ورودی کولر را به قطعات کولر می رساند. وقتی که ما کولر را روشن و یا خاموش می کنیم در واقع ارتباط با جعبه تقسیم داریم. در تعمیر این قسمت بسیار مراقب باشید تا آب به آن نفوذ نکند ممکن است باعث برق گرفتگی یا برقدار شدن بدنه کولر شود.

 شناور در کولر آبی

شناور کولر یکی از بخش های مهم در عملکرد کولر بوده که کار اصلی آن قطع و وصل کردن جریان آب به داخل تشتک می باشد. برخی از شناورها درجه بندی دارند و مقدار آب وارد شده به کولر را تعیین می کنند.

 سایر قطعات کولر آبی

سایرقطعات کولر آبی مانند بدنه کولر، پوشال ها، شیر تخلیه، دریچه ها و غیره ، در صورتی که نیاز به سرویس و یا تعمیر داشته باشند باید توسط سرویسکار پارسی سرویس بررسی گردند.

هم اکنون میتوانید درخواست تعمیر یا سرویس کولر آبی خود را از طریق دکمه ثبت درخواست تعمیر در پائین صفحه به ما اعلام کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت برای هماهنگی با شما تماس بگیرند .

تمامی تعمیرات پارسی سرویس دارای شش ماه ضمانت تعمیر میباشد.

همچنین بخوانید : تعمیرات پکیج در پارسی سرویس