تعمیر تابلو برق

تابلو برق قسمتی از دستگاه یا کارگاه یا ساختمان است که لوازم و تجهیزات الکتریکی در داخل آن قرار می گیرد. تابلو برق در واقع برای کنترل فرآیندهای صنعتی و توزیع برق بین دستگاهها استفاده می شود. یک تابلو برق صنعتی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از: فیوز ،آمپر متر ،ولت متر ، ترانسفورماتور جریان ، لامپ سیگنال ، بی متال ، سوئیچ سلکتور ، رله ، متعادل کننده، دکمه توقف و شروع و غیره. تابلو های برق صنعتی  با توجه به عملکرد ، موقعیت ، استاتیک و شکل ساختمان به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

از کار افتادن تابلو برق یک کارگاه و یا یک کارخانه صنعتی میتواند منجر به ضررهای هنگفت شود ، ما در پارسی سرویس تمام تلاش خود را برای راه اندازی هر چه سریعتر کارگاه و یا کارخانه شما خواهیم کرد و تا حل شدن مشکل با شما خواهیم ماند .

 

از جمله تخصص ها و خدماتی که ما ارائه میدهیم :

 – عیب یابی تخصصی تابلو برق اینورتر و plc
– طراحی و اجرای پروژه های اتوماسیون صنعتی
– نصب ریموت کنترل جرثقیل سقفی و تاورکرین
– طراحی تابلو برق کنترل دستگاههای صنعتی و آزمایشگاهی
– تعمیر ،عیب یابی ،اتوماسیون تابلو برق صنعتی
– طراحی و‌ساخت انواع تابلو برق دستگاهای صنعتی فشار متوسط و و فشارضعیف

با 10 سال سابقه در زمینهای :
– عیب یابی تخصصی تابلو برق تاورکرین
– تعمیر و بازسازی تابلو برق فرمان و قدرت
– تابلو برق چیلر بصورت کنتاکتوری و رله کنتاکتوری
– تبدیل تابلو برق کنتاکتوری تاورکرین به اینورتر و plc
– سازنده دستگاه شمارنده تمامی قطعات تولیدی ها بوسیله سنسور دقیق دیجیتالی
– کابل کشی و داکت کشی اداری و‌ صنعتی
– عیب یابی سیم کشی های ساختمان
– بهینه سازی پمپ آب منازل با سیستم درایو AC بوستر پمپ (بیشتر شدن عمر الکتروموتور و کم شدن هزینه پول برق منازل)
– عیب یابی تابلو برق های صنعتی(رله کنتاکتوری و اتوماسیونی)

 همچنین ما در پارسی سرویس خدمات تعمیر انواع دستگاه های صنعتی را نیز به شما عزیزان ارائه میدهیم ، دستگاههایی مانند خم و برش میلگرد ، دستگاه های چاپ و هر دستگاه دیگری که دارای تابلو برق باشد .

 

جهت تعمیر تابلو برق خود فرم درخواست تعمیر را در انتهای صفحه تکمیل کنید و یا میتوانید با شماره درج شده نیز تماس حاصل کنید  ، کارشناسان ما در اولین فرصت برای تعمیر تابلو برق شما اقدام خواهند کرد.

09100629850 مهندس رضاخانی

 

نمونه کار : تعمیر تابلو فرمان دستگاه طلاکوب هیدرولیک

دستگاه فوق دچار نقص در مدار فرمان شده بود که به دلیل دستکاری های متعدد افراد ناشی ، مدار دیگر قابل تعمیر نبود لذا یک نقشه دوباره با توجه به کارکرد دستگاه طراحی شد و پس از کار 3 روزه روی دستگاه پیاده شد که با رضایت کامل مشتری همراه بود .

طراحی مدار به صورتی انجام شد که نیاز به خرید قطعات جدید نباشد و صرفا با توجه به قطعات موجود طراحی مدار دستگاه انجام شد تا هزینه کمتری متوجه مالک کارگاه و دستگاه گردد.

مدار این دستگاه از نوع رله ای بوده و با دو عدد تایمر و 12 عدد رله راه اندازی شد .

تعمیر طلاکوب

طراحی تابلو برق یکی از مواردی است که در صورت اصولی انجام نشدن میتواند هم باعث صدمه رسیدن به تجهیزات گردد و هم روند تعمیر را سخت کند ، توصیه میشود که همیشه از تکنسین های  متخصص که به طراحی و ساخت تابلو برق مسلط هستند برای طراحی تابلو برق خود بهره بگیرید .

در ضمن در نظر داشته باشید که در صورتی که تابلو برای شما طراحی گردید ، تکنسین موظف است که نقشه و راهنمای سرویس تابلو را در اختیار شما قرار دهد تا در تعمیرات آتی و مواردی که تکنسین طراحی کننده تابلو در دسترس نبود ، بتوان با صرف زمان و هزینه  کمتر به نتیجه رسید .

تعمیر تابلو برق صنعتی
تعمیر تابلو برق صنعتی

در هر تابلو برق صنعتی بخش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها وظایف خاص خود را دارند :

1 – کلید اتوماتیک :

قطعه ای است که از آن جهت حفاظت تجهیزات و دستگاهها من جمله، سیم و کابل های بکار رفته در مدار، دستگاه های صنعتی متصل به مدار و همچنین مدارات روشنایی و نور پردازی مراکز صنعتی و مسکونی در مقابل اضافه جریان و اتصال کوتاه شدن مدار استفاده می شود.

2- کنتاکتور :
کنتاکتور (به فرانسوی: Contacteur)
یک نوع کلید کنترل شونده (الکترو مغناطیسی) به صورت الکتریکی است که برای کلیدزنی در  مدارهای قدرت و یا کنترل  استفاده میشود . کنتاکتور شباهت زیادی به رله نیز دارد،  تفاوت بین این دو این است که کنتاکتور معمولا برای کاربردهای آمپر بالاتر به کار می‌رود.(سرعت قطع و وصل شدن کنتاکتور نسبت به رله کم است )
 
3 – فیوز کاردی :

معمولا فیوزها کار حفاظت  مصرف کننده های برق را برعهده دارند و به صورت کلی فیوز همیشه به قطعه ای گفته می شود که مکانیزم قطع شونده دارد و در قسمت داخل آن سیمی نازک یا ورقی نازک قرار دارد که با بالا رفتن جریان بیش از مقداری که روی فیوز درج شده سیم موجود در داخل آن ذوب می شود و مدار آن باز میگردد که در چنین مواقعی اصطلاحاٌ می گوییم که فیوز سوخته است.

فیوز کاردی و یا فیوز چاقویی هم یک نوع از فیوز های ذوب شونده به شمار می آید هرچند نمونه های دیگری از فیوز ها نیز وجود دارند مانند فیوزهای فشنگی یا فیوزهای شیشه ای که مکانیزم عمل آنها مانند هم است و فقط در شکل ظاهری و مقدار تحمل جریان با یک دیگر تفاوت هایی دارند .

جهت تعمیر تابلو برق خود فرم درخواست تعمیر را در انتهای صفحه تکمیل کنید و یا می توانید با شماره درج شده نیز تماس حاصل کنید  ، کارشناسان ما در اولین فرصت برای تعمیر تابلو برق شما اقدام خواهند کرد.

09100629850

مهندس رضاخانیها